Polsat Boxing Night: Adamek – Haumono na gali w Gdańsku!

Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) poznał rywala, z którym zmierzy się 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night. Rywalem „Górala” będzie Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO).

Adamek wraca do ringu po porażce przez nokaut w dziesiątej rundzie z Erikiem Moliną, jednak do momentu feralnego ciosu prowadził u wszystkich trzech sędziów. Będzie to dla niego już piąty występ na PBN. Gala odbędzie się 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie, a przeciwnikiem byłego mistrza dwóch kategorii wagowych będzie Solomon Haumono.

Haumono to zawodnik nieco wyższy od „Górala”, lecz dysponujący krótszym zasięgiem ramion. Walczy bardzo efektownie, bo z dwudziestu czterech zwycięstw aż dwadzieścia jeden odniósł przed czasem. Podobnie jak Polak wraca po porażce: w lipcu 2016 roku bił się z Josephem Parkerem i przegrał przez nokaut w czwartej rundzie.

Zmierzył się także z dobrze znanym polskim kibicom Marcelo Luizem Nascimento (przegrana z Mariuszem Wachem, wygrana z Sergiejem Werwejko). nokautując go w trzeciej rundzie.

– Jak to zawsze w ringu – trzeba uważać na mocne ciosy. To waga ciężka, jeden cios zmienia bieg walki. Muszę być szybki, zwinny w ringu by nie dać się zaskoczyć. Przede mną dziewięciotygodniowy obóz w Polsce. W Łomnicy, podobnie jak poprzednio, czeka mnie ciężka praca – stwierdził polski pięściarz.  To ambitny zawodnik, który nie boi się wymian ciosów. A w ringu właśnie o to chodzi – kibice chcą widzieć efektowne wymiany, to się najlepiej sprzedaje. Jeśli unika się walki, to ona nigdy się nie sprzeda. Kibice chcą zobaczyć nawet krew w ringu, bo na tym polega ten zawód. – powiedział Adamek w rozmowie z Polsatem Sport.

Ponadto, na gali w Gdańsku zobaczymy m.in. byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO) oraz byłego mistrza Europy Mateusza Masternaka (38-4, 26 KO).

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Polsat Boxing Night: Adamek – Haumono na gali w Gdańsku!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Adam
Gość

Brakuje , trochę rozwinięcia tematu ..

Boxingnews
Editor

W jakim sensie? Co tu byś chciał jeszcze rozwinąć?

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły