Foto: Lucas Noonan / Premier Boxing Champions

Polsat Boxing Night: Głowacki – Howard w karcie walk!

Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) wie już, z kim zmierzy się 24 czerwca na Polsat Boxing Night. Jego przeciwnikiem będzie Amerykanin Brian Howard (12-1, 9 KO).

Znalezienie rywala dla „Główki” nie jest zadaniem łatwym, gdyż mało kto jest chętny na starcie z byłym mistrzem świata. Dodatkowo organizator gali i twarz MB Promotions Mateusz Borek stał przed utrudnionym zadaniem, gdyż nie każdy rywal zaproponowany przez niego będzie zaakceptowany przez trenerów i promotorów zawodnika. Ostatecznie udało się jednak sięgnąć po ciekawe nazwisko.

Głowackiemu przyjdzie więc zmierzyć się z czołowym amerykańskim cruiserem Brianem Howardem, który w zawodowej karierze przegrał tylko raz, ale bardziej przez utratę koncentracji. Teraz zapewnia, że nic takiego się nie wydarzy.

– Chcę podziękować Krzysztofowi Głowackiemu i jego ekipie za daną mi szansę, która nadejdzie 24 czerwca. To jest ta szansa, na którą czekałem, żeby podnieść moją karierę na wyższy poziom. Mam do niego sporo szacunku, bo był przecież mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej, co czyni nasz pojedynek jeszcze bardziej znaczącym. To walka mojego życia, więc będę przygotowany na 100 procent. Porażka nie wchodzi w grę, bo jestem pięściarskim MVP – stwierdził.

Polski pięściarz wraca do ringu po długiej przerwy spowodowanej kontuzją. Ostatni raz bił się we wrześniu 2016 roku, kiedy stracił tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser na rzecz Oleksandra Usyka. Wystarczy powiedzieć, że Ukrainiec od tego czasu już dwukrotnie bronił zdobytego pasa. Howard ma być jednak pierwszą przeszkodą do pokonania w drodze na szczyt.

– Nikomu nie można odbierać marzeń, ale myślę, że to nie jest kandydat na mistrza świata. Może jednak stoczyć dobrą walkę. Ma mocną prawą rękę, długi lewy prosty i gubi się trochę w obronie. Widziałem go z zawodnikami, którzy nie są tak groźni jak Głowacki i był w sporych tarapatach. Walka z Mańkutem będzie dla niego wyzwaniem – ocenił Howarda Janusz Pindera.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły