Foto: Nettg.pl

Polsat Boxing Night: Norbert Dąbrowski zmierzy się z Robertem Talarkiem

Już 24 czerwca w gdyńskiej Ergo Arenier odbędzie się gala PBN 7: Nowe Rozdanie. Do tej pory częściowo poznaliśmy nazwiska bohaterów sześciu pojedynków kolejnego wydarzenia z cyklu Polsat Boxing Night.

Teraz przyszedł czas na ujawnienie kolejnego zestawienia. Odpowiedzialnemu za organizację gali debiutującemu oficjalnie w roli promotora Mateuszowi Borkowi udało się namówić do występu na tej imprezie kolejnych dwóch polskich pięściarzy.

W ringu naprzeciw siebie pojawią się odbudowujący swoją pozycję w zawodowym boksie Norbert Dąbrowski (20-6-1, 8 KO) oraz ostatni zdobywca tytułu IBF East/West Europe kategorii średniej Robert Talarek (17-12-2, 11 KO).

Co ciekawe obaj ci pięściarze mieli już okazję skonfrontować się w ringu. Było to 21 marca 2015 roku podczas gali organizowanej przez Andrzeja Gmitruka w Brodnicy. Wtedy pojedynek odbył się w kategorii super średniej, a zwycięzcą tej walki po 8 rundach okazał się Norbert Dąbrowski. Wtedy jednak werdykt punktowy można było uznać za dość kontrowersyjny, ponieważ walka była bardzo wyrównana, a „Noras” wygrał to starcie stosunkiem dwa do remisu (79-73, 77-76, 76-76).

Pojedynek ten mimo niezbyt imponujących bilansów obydwu pięściarzy zapowiada się dość ciekawie, ponieważ każdy z nich z pewnością wyjdzie do ringu z myślą o zwycięstwie. Norbert Dąbrowski wprawdzie w swoich ostatnich pięciu walkach zanotował tylko dwa zwycięstwa, ale szczególnie w wygranym z Markiem Matyją pojedynku oraz w przegranej, ale po świetnej walce z Eleiderem Alvarezem udowodnił, że drzemią w nim ogromne możliwości.

Zupełnie z innej pozycji startuje dziś Robert Talarek, który do niedawna nie był zbytnio ceniony na polskich ringach. Pięściarz ten udowodnił jednak, że nie boi się wyzwań i chętnie „ryzykował” podpisując kontrakty na walki poza granicami naszego kraju. Ostatnimi czasy głośno zrobiło się o Talarku, gdy dość niespodziewanie pokonał przez nokaut w 8 rundzie Goekalpa Oezeklera (21-2-1, 10 KO). Polski pięściarz dzięki tej wygranej wrócił do Polski z pasem IBF East/West Europe kategorii średniej, który organizatorzy gali przewidywali jako nagrodę dla niemieckiego pięściarza.

Starcie tych dwóch wojowników z pewnością jest ciekawym dopełnieniem karty imprezy, która jeszcze została w pełni zamknięta. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii super średniej.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Polsat Boxing Night: Norbert Dąbrowski zmierzy się z Robertem Talarkiem"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
avo
Użytkownik

ale te PBN oczywiście w PPV, to średnio mimo wszystko to widzę,

crazy
Gość

najwazniejsze zeby sie przygotwali fizycznie ! nie akceptuje braku kondycji w pojedynku nie akceptuje ! jesli bd kondycha bedzie co ogladac …

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły