Wachu

Powietkin składa odwołanie do WBC i walczy o powrót do rankingów

Prezydent World Boxing Council, Mauricio Sulaiman poinformował media, że były mistrz świata wagi ciężkiej Aleksander Powietkin będzie odwoływał się od decyzji nałożenia na niego kary przez tę organizację. Rosjanin wróci na ring podczas zaplanowanej na 2 lipca gali, która odbędzie się w Rosji. Pięściarz ma walczyć z rywalem, który obecnie znajduje się w pierwszej 15 rankingu.

Miesiąc temu Powietkin został zawieszony przez federację WBC za to, że w 2016 roku dwukrotnie „wpadł” podczas testów antydopingowych. Mimo zawieszenia Rosjanin nadal walczy w ringu, ale nie jest notowany w rankingu i nie może podjąć walki o tytuł mistrza świata. Zgodnie z przyjętą polityką także federacja WBO oraz IBF usunęła go z rankingów.

„Otrzymaliśmy odwołanie od Teamu Powietkina, które obecnie rozpatrujemy. Nie mogę jednak powiedzieć ile czasu to potrwa.”powiedział Sulaiman.

Warto pamiętać, że w organizmie Rosjanina wykryto meldonium, który jest środkiem zabronionym. To właśnie z powodu wykrycia w organizmie Powietkina (31-1, 23 KO) specyfiku, który dostępny jest w Rosji bez recepty i stosowany jest w przypadku choroby serca nie doszło do jego walki z czempionem WBC Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO). Co ciekawe historia powtórzyła się pod koniec zeszłego roku, kiedy to przed walką z Bermane Stiverne w organizmie Powietkina znów wykryto niedozwolone substancje. Właśnie z tego powodu federacja WBC ostatecznie zgodziła się na sankcjonowanie tej walki i została ona odwołana.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły