Promotor Parkera: Oferta Hearna za walkę z Joshuą była śmiesznie niska

David Higgins, promotor mistrza świata federacji WBO w wadze ciężkiej Josepha Parkera (24-0, 18 KO) przyznał, że prawie się poddał, gdy Eddie Hearn, promujący mistrza IBF, WBA i IBO Anthonego Joshuę (20-0, 20 KO) przedstawił mu tak niską ofertę za potencjalną walkę tych dwóch zawodników.

Higgins zaznaczył, że Parker był gotowy przyjechać do Wielkiej Brytanii na walkę z Joshuą, ale przy podziale zarobków 60-40 na korzyść Brytyjczyka.

Ujawnił też, że oferta wysłana przez Hearna (podział 80-20 na korzyść AJ-a) była tak niska, iż pomyślał początkowo, że konto Hearna zostało zhakowane.

Dostałem tego dziwnego maila z konta Eddiego, ale musiał zostać zhakowany. Ta oferta była śmiesznie niska, mogła być nawet najbardziej obraźliwą w historii boksu, uważam, że oczekiwać 40% zarobków jest czymś rozsądnym z naszej strony, ponieważ reprezentujemy dobry poziom i jest to unifikacja” – powiedział Higgins w rozmowie ze SkySports

„Wspomniałem o tym oczywiście Josephowi i po prostu się roześmiał, nawet nie będę odpowiadał na tą ofertę bo myślę że nie była wysłana przez Eddiego, podejrzewam że ktoś włamał się na jego konto, wierzę że Eddie szanuje boks i że Anthony Joshua nie chciałby obrazić Josepha Parkera w ten sposób, Joseph wypracował sobie renomę i to gdzie się teraz znajduje. Myślę, że Joshua o tym wie i szanuje to, dlatego właśnie sądzę że ta oferta nie była wysłana przez żadnego z nich, musiała to być sprawka jakiegoś hakera” – podsumował Higgins

Higgins nie zamierza ustępować ze swoich żądań 40% zarobków w przypadku walki na brytyjskiej ziemi.

Ale team Parkera ma również plan B. Oczekują, że Joshua stanie do walki z mistrzem WBC, Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO), Higgins ma nadzieję, że Wilder to starcie wygra a wtedy będzie starał się doprowadzić do konfrontacji Wilder – Parker przy podziale zarobków 50-50.

Dam wam prostą odpowiedź, oni zapłacą nam 40% albo staną do walki z Wilderem, który oczywiście wygra a wtedy, kiedy już będzie miał 4 pasy my się do niego zgłosimy, ale już przy podziale 50-50” – stwierdził David Higgins.

Przyjedziemy do Anglii walczyć z Joshuą, ale 40% zarobków to jest najniższa granica i mogę dać za to słowo, ani jednego procenta mniej. Mamy kilka ofert na stole i przyznam szczerze, że powoli poddaję się, jeśli chodzi o Joshuę. Zakładając, że ktoś włamał się na konto Eddiego, przepraszam go i jestem otwarty na rozmowy z nim, jeśli zechce złożyć rozsądną ofertę ma mój numer” – dodał promotor nowozelandzkiego mistrza

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły