tony-bellew-boxing-dave-coldwell 3476384

„Diablo”, Breidis bądź Flores dla Bellew w pierwszej obronie tytułu

Do trzech zawodników zawęziło się grono potencjalnych rywali na pierwszą obronę tytułu dla mistrza świata federacji WBC Tonyego Bellew (27-2-1, 17 KO), który na ring ma powrócić 15 października podczas gali boksu zawodowego w rodzinnym Liverpoolu. Jak się okazuje w tej małej grupie znalazło się miejsce dla Polaka.

Chodzi o Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka (51-3-1, 37 KO), który w ostatnim występie 28 maja w Szczecinie pokonał Kaia Kurzawę. Ponadto najpoważniejszymi kandydatami do starcia z Bellew są obowiązkowy pretendent do tytułu WBC Łotysz Mairis Briedis (20-0, 17 KO) oraz Amerykanin BJ Flores (32-2-1, 20 KO).

„Celujemy w 15 października. Rozważamy kilka opcji, ponieważ dywizja junior ciężka jest bardzo trudna i wyrównana. Jest kilku zawodników walczących na najwyższym światowym poziomie. Myślę, że ostatecznie skończy się na dobrowolnej obronie, wspomina się o Włodarczyku, jest też BJ Flores który wyzywał Tonyego do pojedynku – moim zdaniem to ciekawe zestawienie. Flores stoczył bardzo twardą i wyrównaną walkę z Szumenowem i myślę, że walka z nim byłaby dla Tonyego dobrą próbą przed ewentualnym starciem z Davidem Haye, który ma do Floresa podobne gabaryty.” powiedział promotor Eddie Hearn.

Przypomnijmy, że Tony Bellew mistrzowski pas federacji WBC wywalczył w maju, pokonując przez TKO w trzeciej rundzie Ilungę Makabu.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły