Foto: Rosie Cohe/Showtime

Rossy chce pokrzyżować plany Ortiza: Zamierzam wygrać to starcie

22 kwietnia Kubański pięściarz kategorii ciężkiej Luis Ortiz (27-0, 23 KO) stanie do walki z Derriciem Rossy (31-12, 15 KO). Mimo, że dla większości kibiców i ekspertów zdecydowanym faworytem w tej walce będzie popularny „King Kong”, to kojarzony przez polskich kibiców, a noszący przydomek „The Shaolin Fist” pięściarz zapowiada, że w tej walce zaskoczy wszystkich.

„Mamy przygotowany na ten pojedynek plan A, B, C. Wejdę do ringu i zobaczymy, jak to będzie wyglądało. (…) Prawie wszystkie moje walki to były starcia o być, abo nie być w boksie. Zawsze stawałem w ringu naprzeciw rywali z czołówki i byłem skazywany na porażkę. Znam swoją rolę i każda walka jest dla mnie jak starcie o śmierć i życie w tym sporcie, dlatego ten pojedynek nie robi mi różnicy. Jestem głodny zwycięstwa. Stoczyłem dwa razy tyle zawodowych walk co on, ale ciężko powiedzieć, czy przez to jestem bardziej doświadczony, ponieważ on stoczył ich pewnie setki w amatorskim boksie. Myślę, że będzie to piekielne starcie i ja zamierzam to starcie wygrać. Chcę być najlepszym pięściarzem. Chcę być mistrzem i wierzę, że mogę nim zostać. Właśnie dlatego nadal uprawiam ten sport.” powiedział w rozmowie z BoxingTalk, Deric Rossy.

Zgodnie z obecną sytuacją po tym pojedynku Ortiz powinien zmierzyć się w ringu ze zwycięzcą pojedynku Anthony Joshua vs. Władimir Kliczko, który odbędzie się 29 kwietnia w Londynie. Czy Derric Rossy pokrzyżuje jego plany?

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły