Sauerland składa protest w sprawie punktacji walki Diablo-Gevor! Sędzia się pomylił? Czy powinien być remis?

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Po sobotniej walce pomiędzy Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO), a Noelem Gevorem (22-1, 10 KO), o której wszyscy chcieliby raczej zapomnieć wygląda na to, że nie będzie nam dane szybko rozstać się z myślami o tym, co działo się w ringu oraz poza nim.

Pojedynek, który odbył się w Poznaniu i miał status eliminatora do walki o tytuł mistrza świata federacji IBF kategorii junior ciężkiej zakończył się niejednogłośnym zwycięstwem Krzysztofa Włodarczyka. Polak wygrał to starcie, dzięki korzystnej punktacji, która przedstawiała się następująco: 116:112, 115:114 dla Włodarczyka oraz 113:115 dla Noela Gevora.

Jak informuje niemiecki dziennik BILD punktacja sędziowska w tym pojedynku powinna przedstawiać się inaczej, niż zostało to zaprezentowane podczas odczytywania werdyktu. Pochodzący z Holandii sędzia punktowy Mufadel Elghazaoui pierwotnie wypunktował ten pojedynek 115-114 dla Włodarczyka, jednak zgodnie z tym, co przedstawia teraz Kalle Sauerland nastąpiła pomyłka i punktację tego arbitra przeczytano nieprawidłowo. Pojedynek zakończył się niejednogłośną wygraną „Diablo”, jednak Niemcy twierdzą, że karta punktowa holenderskiego sędziego Mufadel Elghazaoui mogła zawierać jedną pomyłkę. Holender miał przez pomyłkę wypunktować dwunasta rundę 10:10, co zdecydowało o zwycięstwie Włodarczyka. Sędzia ten powinien zgodnie z tym co twierdzi niemiecki obóz wypunktować w tej walce remis 114-114, co w konsekwencji punktacji pozostałych dwóch sędziów Mirosława Brózio 116-112 dla Włodraczyka i Holgera Wiemanna 113-115 dla Gevora dałoby punktowy remis.

Całą sprawę na Twitterze nagłośnił jeden z najlepszych dziennikarzy zajmujących się tematyką bokserską, a obecnie red. naczelny działu sportowego Super Expressu i komentator Polsatu Sport Andrzej Kostyra.

 

Grupa Sauerlanda złożyła właśnie protest w tej sprawie i teraz wszyscy czekać będą na rozwój sytuacji. Wydaje się jednak, że bez mocnych dowodów Niemcom ciężko będzie o doprowadzenie do zmieniany werdyktu w tej walce. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że podczas odczytywania werdyktu konferansjer ringowy najpierw pomylił nazwisko sędziego i przypisaną do niego punktacji i dopiero po krótkiej konsultacji się poprawił. W pierwszej wersji nazwisko holenderskiego sędziego podczas odczytywania punktacji padło dwukrotnie.

Reasumując wygląda na to, że po nudnej walce w ringu czekać nas będzie dużo bardziej pasjonująca rozgrywa poza ringowa pomiędzy promotorami obydwu zawodników. Pytaniem pozostaje jednak to, co w takiej sytuacji zrobią organizatorzy turnieju World Boxing Super Series, w którym weźmie udział ośmiu cruiserów, a jednym z nich ma być właśnie polski „Diablo”. Pula tych zawodów ma wynieść 23,5 miliona dolarów, a gaża już za pierwszy pojedynek, w którym walkę o tytuł mistrza świata stoczyć ma Krzysztof Włodarczyk będzie oscylowała wokół 400 tysięcy funtów. Wygrana zapewni zwycięzcy drugie tyle.

Włodarczyk póki co jest więc oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata IBF wagi cruiser i miejmy nadzieję, że rozgrywki poza ringowe tego nie zmienią. Aktualnie mistrzem świata organizacji IBF kategorii cruiser jest Murat Gassiev (24-0, 17 KO).

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Sauerland składa protest w sprawie punktacji walki Diablo-Gevor! Sędzia się pomylił? Czy powinien być remis?"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andy
Gość

Oj, panie Sauerland, jak kalemu ukraść krowę to niedobrze, a kto pamięta walkę sprzed lat jak wielki talent bokserski od Sauerlanda – niejaki Malkomian wygrał z Krzyskiem ? Czy ktoś wtedy protestował ? Można mieć zastrzeżenia do tej walki ale co powiedzieć o tamtej?

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły