1-LemieuxWorkout4Golovkin Hoganphotos2
Foto: Team Lemieux

Saunders – Lemieux najprawdopodobniej 16 grudnia

Wszystko wskazuje na to, że 16 grudnia dojdzie do walki pomiędzy mistrzem świata federacji WBO w wadze średniej Billy Joe Saundersem (25-0, 12 KO) a Davidem Lemieux (38-3, 33 KO). Pojedynek miałby odbyć się w Laval, w Kanadzie.

Po tym jak federacja WBO ogłosiła, że Lemeiux jest obowiązkowym kandydatem do starcia z mistrzem, obie strony mają czas do 9 listopada na ustalenie miejsca oraz daty walki. Manager Kanadyjczyka, Camille Estephan donosi, że są blisko dogadania i pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się 16 grudnia.

„Negocjacje przebiegają dobrze. Jesteśmy w trakcie poważnych rozmów i mamy nadzieję, że w najbliższych dniach dojdzie do porozumienia” – stwierdził Estephan.

Transmisją pojedynku zainteresowana jest stacja HBO. Zaakceptowała ona już dwóch innych kandydatów na rywali dla Lemieux w tym terminie jednak priorytetem będzie doprowadzenie do walki z Saundersem.

Ostatni pojedynek Lemieux stoczył w maju tego roku, pokonując w 10 rundowym pojedynku Marcosa Reyesa natomiast Saunders we wrześniu obronił tytuł w walce z Willym Monroe Jr.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły