Silva vs. Łebkowski w walce wieczoru FEN 16 Warsaw Reloaded

Niepokonany w zawodowych startach Gabriel „Gabito” Silva będzie przeciwnikiem najlepszego polskiego „piórkowego” Kamila „Bomby” Łebkowskiego w walce wieczoru gali FEN 16 Warsaw Reloaded. 11 marca na Torwarze młodego Brazylijczyka z narożnika wspierać będzie jego walczący w UFC brat Erick „The Tiger” Silva.

22-letni Gabriel „Gabito” Silva (6-0, 2 KO, 2 SUB) to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników z Brazylii, któremu eksperci wróżą w niedalekiej przyszłości debiut w oktagonie UFC. Mimo młodego wieku utalentowany „Gabito” jest już posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i mistrzem stanu Espirito Santo w zapasach. Aktualnie jest również numer 1 w rankingu kickbokserów tego stanu.

Obserwatorzy brazylijskiej sceny MMA podkreślają przede wszystkim jego wszechstronność, dobre wyszkolenie techniczne i inteligentny styl walki. Do walki z Kamilem Łebkowskim Gabriel Silva przygotowuje się w Tiger’s Den MMA Gym w rodzinnym mieście Vila Velha, powstałym na bazie szkoły Erick Silva Pro Fight Academia, gdzie trenuje nie tylko ze swoim bratem, ale też z byłą gwiazdą organizacji Pride i UFC, Japończykiem Akihiro Gono. Walka na gali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie jego pierwszym zagranicznym, a jednocześnie najważniejszym występem w karierze – z dotychczasowych swoich pojedynków za najlepszy uważa starcie z Viniciusem Baraldo na gali Jungle Fight 50, które wygrał nokautującymi ciosami w parterze już w 28. sekundzie walki.

Dla 29-letniego Kamila „Bomby” Łebkowskiego (15-4, 8 KO, 2 SUB) walka z Gabrielem Silvą będzie drugą w klatkoringu Fight Exclusive Night. W debiucie na gali FEN 13 Summer Edition, uznanym za jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego MMA w 2016 roku, odniósł bezapelacyjne zwycięstwo nad byłym zawodnikiem UFC Piotrem Hallmannem. Było to dziesiąte zwycięstwo z rzędu reprezentanta klubu Dziki Wschód Biała Podlaska, który ostatniej porażki doznał blisko cztery lata temu.

W ubiegłym roku zapisał on na swoim koncie jeszcze inny spektakularny sukces – wpisał się do historii jako pierwszy zawodnik z Polski, który nie tylko walczył, ale i wygrał na arenie World Series of Fighting, jednej z głównych organizacji MMA na świecie. „Bomba” na gali WSOF Global Championship 2 w Tokio uciszył miejscową publiczność, potężnym podbródkowym w 4. minucie pierwszej rundy powalając Japończyka Yoshihiro Koyamę.

11 marca podczas FEN 16 Warsaw Reloaded na Torwarze kibiców czekają też dwie walki o tytuły mistrzowskie FEN w formule MMA: Andrzeja Grzebyka z Pawłem Hadasiem o pierwszy w historii pas w kategorii średniej oraz Pawła Żelazowskiego z Kamilem Gniadkiem o pas w wadze półśredniej. Bardzo inetersująco zapowiadają się także walki K-1 Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią, Artura Bizewskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem oraz pojedynki z udziałem Radosława Paczuskiego i  Marcina Szredera.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

Kategorie
STREFA MMA

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły

  • Mateusz Masternak w KSW?

    Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) którego ostatni raz mieliśmy okazję oglądać w wygranej walce ze Stivensem Bujajem (16-2, 11 KO) na gali w Newark w październiku tego roku, wrzucił...
  • Szef UFC zapowiada wejście w świat boksu!

    Prezydent największej organizacji MMA na świecie zapowiedział, że już niedługo zamierza wejść w świat boksu. – Wchodzę w to na 100%. Zaczęliśmy proces starania się o licencję – powiedział...
  • UFC: Błachowicz poznał nazwisko kolejnego rywala!

    Jan Błachowicz (20-7, 5 KO, 8 SUB) po zwycięstwie z Devinem Clarkiem (8-2, 3 KO, 1 SUB) błyskawicznie powraca do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. 16 grudnia „Cieszyński...
  • Tego absolutnie nikt się nie spodziewał! Federacja DSF Kickboxing Challenge związała się kontraktem na cztery walki z Marcinem Różalskim. Dla popularnego „Ostatniego Barbarzyńcy” to prawdziwy powrót do korzeni. Przed...