Szpilka: Mogę walczyć z Haye. To już nie jest ten sam pięściarz. (cz. 3 wywiadu + pełne 55 min)

Prezentujemy trzecią część wywiadu z najlepszym obecnie polskim ciężkim Arturem Szpilką (20-2, 15 KO), który tym razem wypowiedział się na temat pożegnalnej walki Tomasza Adamka, który niedawno zapowiedział, iż jeszcze raz pojawi się w ringu. „Szpila” twierdzi, że „Góral” powinien walczyć z jakimś polskim zawodnikiem, aby dać mu szansę promocji. Były pretendent do tytułu mistrza świata podkreśla jednak, że nie chciałby pojedynku Krzysztofa Włodarczyka z Tomaszem Adamkiem, ponieważ jego zdaniem starcie to byłoby nudne.

„Walka Adamka z Włodarczykiem byłaby nudna. Włodarczyk stanąłby za podwójną gardą i czekał. Żeby walka Adamka była fajna musiałby on zmierzyć się z kimś takim jak Dereck Chisora, z kimś kto na niego pójdzie, bo Adamek lubi kontrować. (…) Jeżeli Adamek miałby z kimś walczyć to chciałbym, aby to był Polak. Ponieważ jeżeli Tomek wygrałby taką walkę to wraca do gry i idzie do góry, a jeśli przegra to kończy i daje kolejnemu Polakowi gdzieś się wybić. (…) Szanuję Tomka, ale to, że on gada, że nie chce po raz kolejny dać komuś szansy, to jest takie głupie gadanie. Jak nie chce dać szansy to trzeba było wygrać i byś nie dał szansy. Takie pieprz**ie głupot w stylu nie będę promował nikogo innego. To ku** wygraj z nim i będą się z niego śmiać, że dostał i go nie wypromujesz. Uważam, ze taki Andrzej Wawrzyk, czy Mariusz Wach dla Tomka Adamka – dlaczego nie?”powiedział Artur Szpilka.

W dalszej części wywiadu Artur Szpilka opowiedział także o tym, dlaczego chciałby zmierzyć się w ringu z Davidem Haye i Dereckiem Chisorą oraz ocenił federację KSW i pomysł organizacji ich gali na Stadionie Narodowym.

Popularny „Szpila” pokazał także, że ma duży dystans do siebie komentując, iż on zawsze stara się dawać emocjonujące walki, nawet takie, jak ta ostatnia z Deontayem Wilderem, w której kończył on pojedynek leżąc na deskach.

„Ja zawsze daję emocje. Może nie te, które bym chciał, ale jest np. nokaut roku. (śmiech)”powiedział nam Artur Szpilka.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej części wywiadu:

Wersja dla twardzieli bez cenzury pełne 55 minut:

Kategorie
STREFA BOKSUWywiady

Dodaj komentarz

8 Komentarzy do "Szpilka: Mogę walczyć z Haye. To już nie jest ten sam pięściarz. (cz. 3 wywiadu + pełne 55 min)"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Czarny
Gość
Czarny

Z Haye to Szpilka przegrałby i to przez nokaut. Pomerdało mi się lekko. Haye jest szybki, a Szpilka nigdy z nikim takim nie walczył. Walka Włodarczyka z Adamkiem pewnie by była nudna, ale innej opcji nie ma. Jak znowu mają nas doić na PPV to niech dadzą dobrą walkę.

Don Corleone
Użytkownik
Don Corleone
Uszanowanie. Szpilka w tym wywiadzie pokazał się z zupełnie nowej strony. Wygląda na to, że zmądrzał i to się chwali. Polecam szczególnie te opcję z całym wywiadem, bo części nie oddają tego co było w nim mówione. A teraz do rzeczy: Walka z Haye nie jest realna, bo Anglik bierze tylko walki za grubą kasę, a tej Szpilka mu nie gwarantuje. Taki pojedynek mógłby się odbyć tylko wtedy, gdy Szpilka byłby pretendentem do tytułu, a Haye musiał z nim walczyć w eliminatorze. Nie podlega jednak dyskusji fakt, że to starcie w Polsce pobiłoby rekord PPV, a na otwartym kanale zgromadziłoby… Czytaj więcej »
Koks
Użytkownik

Szpilka i wszystko jasne. U nas na siłowni jest taki byk co by Szpilce naje**ł.

Tomasz Piasecki
Gość
Tomasz Piasecki

Haye dawno już z nikim poważnym nie walczył, ale uważam że to wciąż niebezpieczny zawodnik. Świetny atleta, nienaganna technika, wysokie bokserskie IQ. Na pewno ma lepszą defensywę niż Artur. Nie wydaje mi się, żeby Haye dał się tak trafić Wilderowi. To cwany lis. Jego cios nie jest waciany, Chisora go poczuł. Artur powinien się skupić na sobie a nie innych.

crazy
Gość

heheh szpilku szpilku Haye to by dokonczyl rozbioru po Wilderze hehhe

John Rambo
Użytkownik
John Rambo

Nie życzę Szpilce walki z Haye, bo tam mogłoby dojść do bokserskiego gwałtu. Haye to inna półka niż Szpilka.

Fighter
Użytkownik
Fighter

Haye nie jest już tym samym pięściarzem co kiedyś. Szpilka by miał szansę go skończyć przed czasem.

Diego3
Użytkownik
Diego3

Chyba oszalałeś. Na podstawie czego tak twierdzisz? Szpila w żadnym aspekcie nie jest lepszy od Haye.
Siła, dynamika, poruszanie się, technika, wszystko na korzyść anglika.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły