Szpilka: Wilder to tchórz. Kliczko wygra z Joshuą przed czasem.

Prezentujemy pierwszą część wywiadu z najlepszym obecnie polskim pięściarzem kategorii ciężkiej Arturem Szpilką (20-2, 15 KO), który w szczerej rozmowie z naszym portalem opowiedział o wielu ciekawych kwestiach.

Popularny „Szpila” zapytany o przegraną walkę z mistrzem świata federacji WBC kategorii ciężkiej Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO) twierdzi, że jego ostatni rywal nie zasługuje na to, aby nazywać się następcą Muhammada Alego. Polski pięściarz mimo porażki, której doznał z rąk amerykańskiego czempiona twierdzi, że mimo porażki w starciu z nim przez nokaut informacje o wielkiej sile tego pięściarza są mocno przesadzone.

„Nie chcę nikogo obrażać, bo przegrałem z nim, ale to jest tchórz dla mnie. Jeżeli jesteś mistrzem świata jak Joshua, który jest dla mnie fenomenem. Nie pod względem technicznym, ale z powodu tego, że ryzykuje walkę z Kliczko, gdzie sprzedaje bilety na nią w 10 minut. To jest naprawdę fenomen. Jestem w szoku, że zaryzykowali tą walkę. (…) Popatrzcie z kim walczył Wilder. To będzie jego piąta dobrowolna obrona. Przecież to jest żenujące. I on mówi, że jest następcą Muhammada Aliego? Ja mówię jedną rzecz. Śmiesznie to zabrzmi, ale przegrałem z tchórzem. Taka jest prawda. Przegrałem, bo taki jest boks. Wychodząc do zawodnika patrzysz mu w oczy, wiadomo, że możesz straszyć minami, ale czujesz to, bo nie jednemu już zawodnikami spojrzałeś w oczy. (A w oczach Wildera) tam było aktorstwo. Było straszenie, robinie min, a w sercu nie było tak jak tu. To było widać w ringu po pierwszej wymianie. Z Jenningsem czułem, że rywal wie po co wchodzi do ringu. To samo z Mollo, który chciał mnie rozszarpać od pierwszej rundy. Ja się broń Boże nigdy nikogo nie bałem, ale w pierwszej wymianie widzisz coś takiego w oczach rywala. (Jeżeli chodzi o Wildera) to tam jest aktorstwo. (…) On na pewno jest on niewygodny w swoim boksie. Oglądając walki w telewizji wydaje się, że jest prosty i walczy dość otwarcie. Jak się wchodzi do ringu to wygląda zupełnie inaczej. To może zmylić. Aczkolwiek informacje o jego sile są mocno przesadzone. Śmiesznie to brzmi bo mnie ciężko znokautował, ale to jest naprawdę przesadzone, ponieważ to był cios na kontrę. Każdy kto ogląda boks, albo miał rękawice na rękach wie, że to są najcięższe ciosy. To też było na zmęczeniu. Ale te ciosy dostałem czyste, które dostałem w pierwszej rundzie to nie było porównania do tego, gdy na przykład trafiał mnie Mollo.” – mówi BoxingNews.pl Artur Szpilka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artur Szpilka uważa, że sposób prowadzenia Deontaya Wildera nie jest taki, jak powinien prezentować prawdziwy mistrz świata. Zdaniem polskiego pięściarza jego ostatni rywal nie wychodzi do ringu z rywalami, z którymi walka wiązałaby się z nadmiernym ryzykiem.

„Przede wszystkim ten czempion powinien wyjść już z piaskownicy, bo niestety póki co jest to piaskownica bokserska. On stoczył pięć dobrowolnych obron. Każdy z nas kto się troszeczkę zna na tym wie, że to jest przegięcie. On śmie się nazywać następcą Muhammada Ali. To jest śmieszne. Jest to mistrz świata, oczywiście. Popatrzcie jak to do tej pory wyglądało. Ja, gdy dostaję ofertę walki to nie zgadzam się na nią, jeżeli nie odpowiada mi poziom zawodnika. To coś powinno być ponad. Walka powinna nieść ryzyko i powinna być ta niewiadoma (kto wygra). Wtedy jest twoje nazwisko wielkie.”powiedział BoxingNews.pl Artur Szpilka.

 

 

 

 

 

 

Szpila” nie ukrywa, że marzy o tym, aby po raz kolejny spotkać się w ringu z Wilderem i zrobi wszystko, aby do takiego starcia doszło.

„Marzę o rewanżu z Wilderem i zrobię wszystko, żeby do tego rewanżu doszło. Gdy z tej walki wypadł Andrzej to dzwoniłem od razu do promotora, że chcę walczyć, ale znowu pojawiłby się problem z telewizją.”mówi Artur Szpilka.

 

 

 

 

Polski ciężki zapytany o typ na walkę pomiędzy mistrzem świata federacji IBF Anthony Joshuą (18-0, 18 KO), a byłym dominatorem kategorii ciężkiej Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO) uważa, że w tym pojedynku decydującą rolę będzie miała psychika. „Szpila” stawia przed tym pojedynkiem na bardziej doświadczonego Kliczkę i twierdzi, że jeżeli jego rywal nie poradzi sobie z presją jaka na nim ciąży, to przegra to starcie przed czasem.

„Decydująca w walce z Kliczką będzie odporność psychiczna. Moim zdaniem Joshua nie ułoży sobie tej walki w głowie. Cała Anglia na niego liczy. Jest mistrzem świata i nie potrzebuje walki z Kliczko, a Kliczko tej walki potrzebuje. Ja wiem jakie to jest ciśnienie w głowie. (…) Uważam, że Kliczko wygra i nawet uważam, że przed czasem.”powiedział BoxingNews.pl Artur Szpilka.

Kategorie
STREFA BOKSUWywiady

Dodaj komentarz

17 Komentarzy do "Szpilka: Wilder to tchórz. Kliczko wygra z Joshuą przed czasem."

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
adi
Gość
Redaktor jest chyba fanem Szpilki, jaki kurde rewanż, jakie walki o MŚ, zabiją tego chłopaka w końcu. Obiektywnie to powinno paść pytanie typu – czołówka – ale raczej nie sam top biorąc pod uwagę ocenę Wildera, do tego Jennings, pokazała ci miejsce w szeregu, jakie masz dalej plany, co chcesz w tej wadze osiągnąć, jakie walki cie interesują? Przy okazji Artek zaliczył się pewnie niechcący do piaskownicy z którą walczył Wilder, jest to prawda, gość jest niepoważny, bije niepoważnych rywali, w tym Szpilkę. Generalnie bardzo fajny wywiad, faktycznie jeśli AJ to uniesie to może być nie do zajechania, niesamowite ciśnienie… Czytaj więcej »
tyler47
Użytkownik
tyler47

Artek chyba naładowany, napala się jak zając na kapustę. Przyjdzie jeszcze czas i ponownie pewnie dostanie walkę o tytuł, „co nagle to po diable itp”

tyler47
Użytkownik
tyler47

Razor czyli razem czekamy na ko na AJ. Kliczko musi to wygrać i zejść jako mistrz do historii.

Fighter
Użytkownik
Fighter

Szpila to mój ulubiony bokser. Rewanż z Wilderem to by było coś. Co do Kliczki to stawiam na Joshue. Kliczko jest stary i nic nie zrobi temu killerowi z pasem IBF.

Marcin
Gość
Marcin

Szpilka powinien walczyc ale chyba jest na dopingu,że walke odwołano tylko wywiady i wywiady ,i obrażanie innych zawodników,to nie przedszkole zacznij walczyć jak mężczyzna.

Matt
Gość

Nie moge sluchac Waszych wypocin… Szpilka udowodnil nie raz, ze moze boksowac ale u nas w kraju bo gdzie indziej troszke wstyd za niego tym bardziej ze mozna wywnioskowac ze zna sie najlepiej i jest najlepszy tylko waga ciezka to loteria a on ma na niej pecha… wezcie sie do pracy obiektywnej…. realista…hehe dobre. Pozdrawiam

Kurt Krenzel
Użytkownik

Sam widzisz. Miałeś swoją szansę rok ponad życia cię to kosztowało budżet się kurczy nowych rywali brak więc prowokujesz głupią gadka że i wildera i anthonego kliczke oraz haye zmieciesz z ringu. Wystaw się do tych walk za 5 tys $ zmiec któregokolwiek z nich z ringu i wtedy będzie sos.

Don Corleone
Użytkownik
Don Corleone

O czym ty synu prawisz? A kto mu zagwarantuje walkę z którymś z nich za 5 tysięcy dolarów? Przecież ty nie chodzi o pieniądze dzieciaku.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły