usyk2

Usyk – Briedis: Wielki boks w Rydze?

Wszystko na to wskazuje. Ukrainiec Ołeksandr Usyk, faworyt turnieju World Boxing Super Series, jest przekonany, że w sobotę w Rydze pokona w wielkim stylu Łotysza Mairisa Briedisa. Obaj są mistrzami świata kategorii junior ciężkiej. Usyk (13-0, 11 KO) ma pas WBO, który we wrześniu 2016 odebrał w Polsce Krzysztofowi Głowackiemu, a do Briedisa (23-0, 18 KO), byłego mistrza kickboksingu, należy pas WBC.
Ukrainiec w ćwierćfinale wygrał w Berlinie z Marco Huckiem, byłym mistrzem tej kategorii, a Briedis u siebie w domu, w Rydze, z Kubańczykiem Mikiem Perezem zarabiając po 800 tysięcy dolarów.Teraz czas na półfinał w którym honoraria są bardzo przyzwoite. Gwarantowana wypłata to 800 tysięcy. Za wygraną raz jeszcze taka suma. Zwycięzca zarobi więc 1,6 mln USD i awansuje do finału, gdzie stawki będą znacznie wyższe. 2 mln dolarów za udział, drugie tyle za wygraną. W sumie triumfator WBSS otrzyma 6,4 mln i w tym konkretnym przypadku kilka mistrzowskich pasów na dokładkę.

Najpierw jednak trzeba wygrać w Rydze, na terenie Briedisa, pięściarza o którym jeszcze kilka lat temu wiedzieli tylko ci, którzy oglądali turnieje Bigger’s Better. Komentowałem chyba wszystkie z udziałem Briedisa i nie ukrywam, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Największe gdy wygrał pierwszy taki turniej w Nikozji, a w finale pokonał Ukraińca Pawła Żurawliowa, też kickbokserem. Już wtedy byłem przekonany, że zajdzie daleko. I tak też się stało. Został pierwszym zawodowym mistrzem świata w boksie z Łotwy.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły