Usyk pokonuje Briedisa i awansuje do finału WBSS

Po świetnej walce, niepokonany jak dotąd na zawodowym ringu Oleksandr Usyk (14-0, 11 KO) pokonał na punkty w stosunku dwa do remisu Łotysza Mairisa Briedisa (23-1, 18 KO) podczas gali w Rydze. Stawką pojedynku były mistrzowskie pasy WBC i WBO oraz awans do finału turnieju World Boxing Super Series.

Od początku walki lepiej prezentował się były mistrz świata, pierwsza runda to jego przewaga, zadawał więcej ciosów, które dochodziły do głowy Usyka. Łotysz mocne tempo utrzymywał do piątej rundy, wtedy powoli do głosu zaczął dochodzić pogromca Krzysztofa Głowackiego. Od szóstego starcia lepiej prezentował się Usyk, jego lotność na nogach i ciosy proste sprawiały dużo problemów wyraźnie zmęczonemu Briedis’owi. Końcowe rundy decydowały o wyniku pojedynku, jedenaste starcie było zdecydowanie na korzyść Usyka, który zamroczył Łotysza natomiast dwunasta runda to dobry początek Ukraińca lecz dobre prawe rywala tę przewagę zniwelowały.

Po ekscytującym pojedynku zwycięzcę musieli wybrać sędziowie, punktowali następująco: dwóch 115-113 oraz 114-114.

Tym samym Oleksandr Usyk znalazł się w finale turnieju WBSS. Jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku  Yunier Dorticos (22-0, 21 KO)Murat Gasijew (25-0, 18 KO). Pojedynek odbędzie się 3 lutego.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły