Foto: Facebook

Usyk rozstaje się z Bashirem i zatrudnia ojca Łomaczenki w roli trenera

Mistrz świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej Oleksandr Usyk (11-0, 10 KO) wydał oświadczenie, w którym informuje, iż zakończył swoją współpracę z trenerem Jamesem Ali Bashirem.

“Bashir to bardzo miły facet i dobry trener. Ma własne podejście do treningów. Jednak sobie sprawę, że w tym momencie zdałem nie jest to dla mnie wystarczające. Właśnie dlatego zdecydowałem się zmienić wszystko, tak samo jak robiłem to już wcześniej. Jestem bardzo wdzięczny Bashirowi za czas, który ze mną spędził. To nic osobistego, to tylko biznes. Myślę, że pozostaniemy w kontakcie.” – powiedział Oleksandr Usyk

Teraz w narożniku Ukraińca kibice zobaczą Anatolija Łomaczenkę, który przygotowuje do walk mistrza świata federacji WBO kategorii muszej, a prywatnie swojego syna Wasyla Łomaczenko.

We wrześniu 2016 roku Oleksandr Usyk pokonał w ringu Krzysztofa Głowackiego i odebrał mu tytuł mistrza świata federacji WBO. Dokonał tego w swojej 10 zawodowej walce, co stanowi nowy rekord. Wcześniej rekord ten należał przez lata do Evandera Holyfielda, który mistrzowski pas zdobył w swojej 12 zawodowej walce.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

2 Komentarzy do "Usyk rozstaje się z Bashirem i zatrudnia ojca Łomaczenki w roli trenera"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Diego3
Użytkownik
Diego3

Co ten Bashir w sobie ma, że najwięksi nie chcą z nim współpracować? Normalnie bokserzy są przywiązani do trenerów a od niego każdy prędzej, czy później odchodzi.

hzl
Użytkownik

Usyk podjął słuszną decyzję .
W ostatniej walce wyglądał o wiele gorzej niż z Głowką , mimo że wygrał przed czasem .

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły