Walka z Joshuą priorytetem dla Parkera. Browne opcją rezerwową.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, mistrz świata federacji WBO w wadze ciężkiej, Joseph Parker (24-0, 18 KO) oraz jego promotor David Higgins potwierdzili, że numerem jeden w ich planach jest doprowadzenie do unifikacyjnej walki z posiadaczem pasów WBA, IBF i IBO, Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO).

Najbardziej stykowym punktem w negocjacjach ma być podział pieniężny. Higgins potwierdził, że Hearn oczekuje podziału 80 do 20 na korzyść Joshuy. Jeżeli obaj promotorzy dojdą do porozumienia do walki najprawdopodobniej dojdzie w okolicach marca.

„Do walki dojdzie tylko gdy pieniądze będą się zgadzać. Jesteśmy w trakcie negocjacji, jeżeli jednak zostanie okazany nam brak szacunku wtedy wybierzemy inną drogę” – stwierdził manager, David Higgins.

Sam pięściarz jest zdeterminowany, aby zmierzyć się w 2018 roku z AJ’em.

„Anthony Joshua jest następny w kolejce, jestem posiadaczem pasów i chcę przetestować jego szczękę” – potwierdził Nowozelandczyk.

W razie upadku negocjacji z obozem Anglika planowany jest pojedynek Josepha Parkera z byłym mistrzem świata w wadze ciężkiej, Lucasem Browne.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły