Foto: TVP Sport

Wasilewski: Trzecia przegrana Szpilki może oznaczać koniec kariery

Już w piątek na zawodowy po rocznej przerwie powróci pięściarz wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-3, 15 KO). Polski ciężki skrzyżuje rękawice z wracającym z bokserskiej emerytury Dominic’iem Guinn’em (35-11-1, 24 KO). Fakt naprzeciw polskiego ciężkiego w ringu pojawi się 43-letni Amerykanin, który od marca 2016 roku nie pojawiał się w ringu sprawia, że nikt nie wyobraża sobie, że walka z byłym rywalem Tomasza Adamka czy Kubrata Pulewa zakończy się porażką popularnego Szpilki.

Promotor Andrzej Wasilewski także wydaje się być tym, który wierzy mocno w swojego pięściarza, dlatego mówi wprost, iż ewentualna porażka w walce z najbliższym rywalem oznaczać może dla Artura Szpilki koniec bokserskiej kariery.

„Trzecia przegrana z rzędu Artura Szpilki w moich oczach jako promotora. Mało kto o tym pamięta, ale promotorzy odpowiadają za zdrowie zawodnika. Chyba sam byłbym pierwszym, który by namawiał Artura, aby zakończył karierę bokserską.”powiedział w rozmowie z TVP Sport promotor Andrzej Wasilewski

Pojedynek Szpilka – Guinn będzie głównym wydarzeniem wieczoru podczas gali, która odbędzie się w piątek na stadionie PGE Narodowym.

Wywiad dla TVP Sport – kliknij tutaj

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły