Dragon

Wawrzyk zawalczy z Sosnowskim na gali Głowacki vs. Usyk?

Wszystko wskazuje na to, że 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie na undercardzie gali Głowacki vs. Usyk kibice zobaczą również starcie Andrzeja Wawrzyka (32-1, 18 KO) z Albertem Sosnowskim (49-7-2, 30 KO). „Dragon” przyznał w studiu Polsatu Sport, że otrzymał propozycję walki na tejże gali i chętnie jeszcze raz podejmie wyzwanie.

„Jest moda na powroty! Do ringu wróci Manny Pacquiao, czegoś brakuje również Francisco Palaciosowi, więc także zamierzam założyć rękawice. Tej adrenaliny nigdy dosyć, więc gdy pojawiła się oferta, postanowiłem ją przyjąć. Nie miałem okazji nigdy walczyć na tej gali, zawsze duże wrażenie robiła na mnie cała otoczka, więc teraz będę mógł być jej częścią. Jak nie teraz to kiedy? Im dłużej byłbym na emeryturze bokserskiej, tym trudniej byłoby mi wrócić. (…) Cieszę się, że ten pojedynek może wreszcie dojść do skutku. Jeśli nie wierzyłbym w zwycięstwo, nie chciałbym tej walki. Zdaję sobie sprawę, że nie będę faworytem tego pojedynku. Opinie o mnie będą różne: dziadek, rozbity, niech zajmie się swoimi sprawami… Ja jednak jestem wojownikiem i mam duży głód zwycięstwa!”powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Albert Sosnowski.

Albert Sosnowski ostatni pojedynek stoczył w marcu w Żyrardowie, pokonując przed czasem w drugiej rundzie Andrasa Csomora. Andrzej Wawrzyk w kwietniu na gali PBN znokautował w siódmym starciu Marcina Rekowskiego.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły