Whyte vs Helenius na gali Joshua vs Pulew

To już pewne! 28 października na gali grupy Matchroom Boxing, która odbędzie się na stadionie w Cardiff dojdzie do pojedynku w kategorii ciężkiej, w którym zmierzą się Dillian Whyte (21-1, 16 KO) i Robert Helenius (25-1, 16 KO).

Brytyjczyk jest na fali wznoszącej, a po wygranej walce z Derreckiem Chisorą, która odbyła się w grudniu zeszłego roku znalazł się na ustach kibiców z całego świata. Obecnie jego promotor Eddie Hearn stara się prowadzić jego karierę tak, aby w najbliższym czasie dostąpił on zaszczytu walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Właśnie dlatego stawką tego pojedynku będzie tytuł WBC Silver.

W przeciwieństwie do swojego najbliższego rywala w ostatnim czasie Robert Helenius nie może pochwalić się stoczeniem w ringu jakiejś ringowej wojny, która wzbudziłaby w sercach kibiców wielkie emocje. Po porażce, której doznał on w kwietniu 2016 roku z rąk Johann’a Duhaupas stoczył on trzy pojedynki na odbudowanie z etatowymi bumami. 28 czekać go będzie kolejny ciężki sprawdzian.

Walką wieczoru podczas tej imprezy będzie starcie mistrza świata WBA i IBF kategorii ciężkiej Anthony’ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO).

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły