Foto: Tymex

Wideo: Brodnicka w limicie przed walką o mistrzostwo świata

lsaEwa Brodnicka (12-0, 2 KO) zmieściła się w limicie kategorii super piórkowej (58,967 kg) przed walką o tymczasowe mistrzostwo świata WBO z Irmą Adler (16-7, 8 KO). Polka wzniosła na wagę 58,7 kg – o 1,2 więcej od przeciwniczki. Transmisja gali w Częstochowie w sobotę od 19.15 w Polsacie Sport Fight i 20.00 w Polsacie Sport.

Brodnicka na dzień przed galą w Częstochowie zaprezentowała swój niecodzienny strój. Polka przebrała się za Mileenę z gry „Mortal Kombat”.

– Dlaczego taki strój? W sumie nie ma jakiejś głębszej historii. Przeglądałam wiele internetowych stron z kostiumami, poprosiłam fanów o pomoc przy wyborze. Pozostawię tajemnicą, czy jakiś fan mi podpowiedział, czy sama go wybrałam. Myślę, że był trafiony – stwierdziła bokserka.

Brodnicka musiała zwakować pas mistrzyni Europy, lecz przed nią jeszcze większe wyzwania. W sobotę może sięgnąć po tytuł mistrzyni świata WBO w wersji „interim”. Polka i jej rywalka Irma Adler są już po oficjalnym ważeniu, na którym obie zmieściły się w limicie kategorii super piórkowej. „Kleo” jak zwykle zaskoczyła swoim ubiorem, co jest już tradycją.

Na tej samej gali o młodzieżowe mistrzostwo świata powalczy Robert Parzęczewski, którego przeciwnikiem będzie Zura Mekereshvili.

Wyniki ważenia:

waga super piórkowa, 10 rund o tymczasowe mistrzostwo świata WBO
Ewa Brodnicka (58,7) – Irma Adler (57,5)

waga półciężka, 10 rund o młodzieżowe mistrzostwo świata WBO
Robert Parzęczewski (78,9) – Zura Mekereshvili (79,2)

waga półśrednia, 8 rund
Michał Żeromiński (67,7) – Krzysztof Szot (67)

waga ciężka, 6 rund
Marcin Siwy (112,5) – Tornike Puritchamiashvili (140)

waga super średnia, 6 rund
Eryk Ciesłowski (76,8) – Tomasz Gromadzki (76,6)

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wideo: Brodnicka w limicie przed walką o mistrzostwo świata"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
crazy
Gość

Milena z Mortala hehe

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły