Wilder: Będę walczył z Whytem, jeżeli kontrakt zagwarantuje mi walkę z Joshuą!

Mistrz świata federacji WBC kategorii ciężkiej Deontay Wilder (38-0, 37 KO) jest gotowy podpisać kontrakt na walkę z Dillianem Whytem, jeżeli znajdzie się w nim zapis, iż w przypadku zwycięstwa jego kolejnym rywalem będzie obecny czempion organizacji IBF, IBO, WBA Anthony Joshuą. W najbliższą sobotę Joshuą skonfrontuje się w ringu z Carlosem Takamem podczas gali, która odbędzie się w Cardiff. Podczas tej samej imprezy Whyte zmierzy się w ringu z Robertem Heleniusem, a stawką tego pojedynku będzie pas WBC Silver oraz status pretendenta do tytułu WBC.

Wilder swój kolejny pojedynek stoczyć ma 4 listopada podczas gali, która będzie mieć miejsce w hali Barclays Center na Brooklynie. Rywalem posiadacza zielonego pasa będzie Bermane Stiverne. Kilka tygodni temu promotor Eddie Hearn zaoferował Amerykaninowi $3 miliony plus procent ze sprzedaży praw do transmisji walki z Whytem, które zapłaci amerykańska telewizja.

Pięściarze są zobligowani do wykonywania swojej pracy i to właśnie robi Dillian Whyte. On robi to, co powinien robić. On wie, że nie będzie w stanie mnie pokonać. Jego promotor Eddie Hearn wie, że on nie będzie w stanie mnie pokonać. Jeżeli oni chcą tej walki, to nie mam z tym żadnego problemu, jeżeli kontrakt na to starcie będzie gwarantował mi, że w następnej walce zmierzę się z Anthony Joshuą i wtedy przylecę do Anglii. Jestem gotowy walczyć z Dillianem Whytem w każdym miejscu, aby pokazać kto jest najlepszym pięściarzem świata. Walka z Whytem to dla mnie łatwizna. Mogę walczyć z nim podczas snu, mając jedną rękę zawiązaną z tyłu. Jestem mistrzem świata wagi ciężkiej i chcę zunifikować tytuły mistrzowskie. Jeżeli Eddie Hearn chce żebym walczył z Dillianem Whytem to nie mam problemu z tym, aby rozwalić tego faceta w ringu, ale niech wie, że przedstawiając mi kontrakt na to starcie musi dać mi w nim gwarancję, że w kolejnym pojedynku zmierzę się z Anthony Joshuą. – powiedział w rozmowie ze Sky Sports mistrz świata Deontay Wilder.

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły