deontay-wilder-boxing-champion 3745985

Wilder porozbijał i ostatecznie zastopował Arreolę w 8 rundzie

W Alabamie obyło się dziś bez niespodzianki. Faworyzowany mistrz świata federacji WBC Deontay Wilder (37-0, 36 KO) obronił po raz czwarty swój tytuł wygrywając przez RTD w 8 rundzie z Chrisem Arreolą (36-5-1, 31 KO). Warto zaznaczyć, że czempion musiał walczyć od czwarej rundy właściwie jedną ręką, gdyż w tym starciu zerwał prawy biceps.

Pojedynek od początku miał taki przebieg, jakiego wszyscy oczekiwali. Wilder górował nad Arreolą właściwie w każdym elemencie bokserskiego rzemisoła, i konsekwentnie przełamywał swojego rywala coraz mocniejszymi uderzeniami. W czwartej rundzie „Brązowy Bombardier” zranił rywala prawym krzyżowym, po czym poprawił serią ciosów która posłała Arreolę na matę ringu. Ambitny Chris nie zamierzał jednak się poddawać i dotrwał do gongu kończącego tę rundę.

Jak się okazało, w czwartym starciu jednym z wyprowadzanych przez siebie potężnych uderzeń Wilder zerwał prawy biceps i od tamtej pory obrońca tytułu bił praktycznie tylko lewą ręką. Mimo to obraz walki nie uległ zmianie. Nadal to „Brążowy Bombardier” dominował, raz po raz raniąc swojego oponenta mocnym ciosem. Arreola co prawda starał się odpowiadać, ale jego ataki były nieudolne i z łatwością zatrzymywane przez obrońcę tytułu.

Ostatecznie cierpienia Arreoli postanowił zakończyć jego sztab szkoleniowy, który zdecydował się nie dopuścić Chrisa do dziewiątej rundy. Tym samym Deontay Wilder po raz czwarty skutecznie obronił swój tytuł i potwierdził mistrzowską klasę. Kto następny dla „Brązowego Bombardiera”?

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły