Witalij Kliczko: Moim celem będzie znokautowanie Haye

Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej Witalij Kliczko deklaruje, że jeśli doszłoby do jego walki z Davidem Haye to w przeciwieństwie do młodszego Władimira znokautowałby on Haye.

“Ja zniszczyłbym Haye. Jeżeli do naszej walki dojdzie to mogę obiecać kibicom, że poślę Haye na matę. Haye powiedział, że złamał sobie palec i tym tłumaczył porażkę z Władimirem. Gdy ja go znokautuję to nie będzie on już mógł szukać jakiś usprawiedliwień swojej porażki.” – powiedział Witalij Kliczko.

Władimir pokonując Haye odebrał mu tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej i tym samym walka z Anglikiem dla Witalija stała się mało atrakcyjna. Młodszy z braci Kliczko otrzymał jednak od federacji pas ‚Super’ championa federacji WBA, dlatego też w walce o pas WBA ‚regular’ zmierzą się Ruslan Chagaev i ­Aleksander Povetkin.

“Powodem, dla którego chciałem walczyć z Haye był fakt, że posiadał on pas WBA w wadze ciężkiej, a teraz to raczej sprawa osobista. David Haye to najbardziej rozpoznawalny ‚trash talker’ na świecie. Cieszyłem się widząc jak ucieka on w ringu przed Władimirem.”powiedział Kliczko.

Obecnie Witalij Kliczko przygotowuje się do walki z Tomaszem Adamkiem, która odbędzie się 10 września w Polsce.

“Chciałbym doprowadzić do walki z Davidem Haye, aby udowodnić, że nie ma on prawa szukać usprawiedliwienia swojej porażki. Moim celem będzie znokautowanie go, jeżeli tylko dojdzie do naszej walki. Chcę go ciężko znokautować. On musi odpowiedzieć za słowa, które wypowiadał. Po każdej walce jesteśmy z naszymi rywalami dobrymi kolegami. Mam wielki respekt do pięściarzy, którzy starają się dobrze wykonywać swoją pracę. Haye nie ma szacunku do nikogo. David Haye jest skończony, ale jeżeli chce dalej walczyć to bardzo chętnie poślę go na matę ringu.” – powiedział Witalij Kliczko.

 

 

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły