Włodarczyk: Walka z Gassijewem może skończyć się w pierwszych sekundach (Wideo)

21 października, czyli w najbliższą sobotę w Newark odbędzie się wielka gala boksu zawodowego w ramach turnieju World Boxing Super Series. To może być jedna z najwspanialszych nocy w polskim boksie zawodowym, ponieważ w ringu zaprezentują się trzej wybitni polscy pięściarze Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO), Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) i Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO).

Najtrudniejsze zadanie oraz o największą stawkę zawalczy „Diablo”, który w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej zmierzy się z mistrzem świata federacji IBF Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Zdaniem polskiego pięściarz jego najbliższy rywal pokazał w ostatniej walce mniej, niż ten by się po nim spodziewał.

„Walka Gassijewa z Lebiediewem to było zacięte i dobre starcie. Gassijew to młody prospekt, który wydawałoby się mógłby sobie lepiej poradzić z wydawałoby się rozbitym Lebiediewem. On jednak trochę tych ciężkich walk miał i jest bardziej czuły na jakieś tam ciosy. Bardziej zdziwiło mnie to, że tzw. przyjezdny, mimo, że obaj są Rosjanami, to można powiedzieć, że to przyjezdny wygrał. Chociaż słyszałem inną opinię na temat tego kto zwyciężył w tej walce.” – powiedział Krzysztof „Diablo” Włodarczyk.

Rywal polskiego pięściarza słynie z mocnego uderzenia, dlatego wielu obstawia, że walka zakończy się przed czasem. Zdaniem Włodarczyka nie można wykluczyć żadnego scenariusza, ale on sam jest do tego starcia świetnie przygotowany.

„Trenowałem ciężko i solidnie. Ciężko powiedzieć, czy ta walka potrwa 12 rund. Ten pojedynek może zakończyć się w pierwszych sekundach pierwszej rundy, jak i może się zakończyć na pełnym dystansie.” – powiedział Krzysztof Włodarczyk.

Włodarczyk nie jest faworytem w tej walce, ale jak sam twierdzi kompletnie się tym nie przejmuje.

“Nawet o tym nie myślę. Nie czytam tego i nie interesuję się tym kto zdaniem ludzi wygra, a kto przegra to starcie.” – powiedział „Diablo”.

Podczas tej imprezy popularny „Master” w walce rezerwowej WBSS skrzyżuje rękawice ze Stivensem Bujajem (16-1-1, 11 KO), natomiast „Striczu” stanie w ringu naprzeciw Jacka Culcaya (22-2, 11 KO), który w marcu stracił pas federacji WBA w dywizji junior średniej.

Niestety polscy kibice nie będą mogli w żadnej z polskich stacji zobaczyć historycznej gali w Newark, ponieważ żadna z telewizji nie zdecydowała się kupić praw do transmisji tej imprezy.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

7 Komentarzy do "Włodarczyk: Walka z Gassijewem może skończyć się w pierwszych sekundach (Wideo)"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Piotr D.
Gość
Piotr D.

Dziękuję Polsatowi za transmisje przy abonamencie 100zl albo PPV albo nie transmitują 🙋

Rzeźnik
Użytkownik
Rzeźnik

Też dziękuję Polsatowi i TVP za dziadowiznę. TVP będzie transmitowało jakieś gówno z Żyrardowa, a nie kupili gali roku. Polsat też dał d*py. Pokazują jakąś podrzędną galę z kopalni zamiast mistrzów w akcji.

Dżoszła
Gość
Dżoszła

Włodarczyk ma ostatnią szansę, żeby parę dolców przytulić i tyle. Zawsze był przeciętny, a ta walka pokaże, że jest po prostu cienki.

Herman
Gość
Herman

Ja tam wierzę w Diablo. Ten facet ma charakter i jest 100 razy lepszy niż Szpilka czy inne twitterowe gamonie. On zgasi tego całego Gaisijewa.

Rzeźnik
Użytkownik
Rzeźnik

Gasiev to za mocny koń na Włodarczyka. To jest walka o wypłatę na spokojną starość i nic więcej.

DIABELIX
Gość
DIABELIX

Włodarczyk jak.zwykle zawalczy stylem drętwej kłody. Przega przez nokaut bo.jest za stary.

Holyfielf
Gość
Holyfielf

Do 3 rundy będzie po walce. Włdarcxyk mu urwie łeb!! Stawiajcie na Diablo bo w Newark z P9laków tylko obln wygra. Masternak przerypi i Sulęcki też.

wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły