tony-bellew-world-champion-boxing 3475683

Włodarczyk i Huck chętni na walkę z Bellew w Wielkiej Brytanii

Tony Bellew (27-2-1, 17 KO) po wywalczeniu tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze cruiser stał się łakomym kąskiem dla wielu czołowych pięściarzy tej kategorii wagowej. Wiadomo, że Brytyjczyk ma powrócić na ring w październiku w rodzinnym Liverpoolu, natomiast wciąż nie jest jasne kto stanie w tym terminie naprzeciw niego w ringu. Swój akces postanowił złożyć były czempion federacji WBO Marco Huck (39-3-1, 27 KO).

„Walka w Wielkiej Brytanii od zawsze była moim marzeniem. Jeśli jednak mam być szczery, wątpię aby doszło do niej w najbliższym czasie. Bellew wie, że rozwaliłbym go na kawałki. On się mnie boi i pewnie wybierze jakąś łatwiejszą opcję, aby przytrzymać swój pas jak najdłużej. Staraliśmy się z nim kontaktować wielokrotnie, ale nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi zwrotnej i wydaje mi się, że to mówi o nim wszystko. Ja zamierzam powrócić na ring w sierpniu lub wrześniu. Jestem gotowy do pracy i chcę wrócić do robienia tego, co wychodzi mi najlepiej.” powiedział Huck.

Marco Huck nie jest jednak jedynym pięściarzem chętnym do walki ze świeżo upieczonym czempionem federacji WBC. Jak zdradził na jednym z portali społecznościowych Andrzej Wasilewski, promotor byłego czempiona dywizji cruiser Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO), popularny „Diablo” również chętnie zmierzy się z Bellew na jego podwórku.

„Diablo jest gotowy na walkę z Bellew w Wielkiej Brytanii. Bellew jednak na razie nie chce wyzwań, woli kogoś łatwego a potem Haye.”napisał Andrzej Wasilewski.

Póki co promotor Bellew poinformował, że trwają poszukiwania rywala dla jego zawodnika na pierwszą obronę tytułu. Ostatnimi czasy mówiło się, że może być nim mistrz Europy Dmytro Kucher, Ukrainiec jednak zażądał za tę walkę zbyt dużego wynagrodzenia. Pozostaje więc nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty pracy promotorów Brytjczyka, które powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

 

Kategorie
STREFA BOKSU

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły