Foto: FEN

Wrzosek kontra Bizewski na gali FEN 16 Warsaw Reloaded

Znamy pierwsze zestawienie K-1 gali FEN 16 Warsaw Reloaded! 11 marca na Torwarze w Warszawie w szlagierowo zapowiadającej się walce w wadze ciężkiej zmierzą się zaliczani do czołówki europejskiego kickboxingu Arkadiusz Wrzosek i Artur Bizewski.

Dla Arkadiusza Wrzoska walka na fali FEN 16 Warsaw Reloaded będzie okazją do rewanżu za porażkę odniesioną w walce wieczoru gali WBT półtora roku temu w Gdańsku – zawodnik klubu Copacabana Warszawa przegrał wówczas z reprezentantem Agoga Gym Lębork na punkty.

Obaj utytułowani kickbokserzy swoje ostatnie walki w klatkoringu Fight Exclusive Night stoczyli podczas wakacyjnej gali FEN 13 Summer Edition i w obu przypadkach były to emocjonujące, stojące na wysokim poziomie pojedynki. 27-letni Artur Bizewski, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata, brązowy medalista mistrzostw Europy i trzykrotny mistrz Polski w kickboxingu kick-light, mierzył się latem w Gdyni z weteranem K-1 Marcinem Szrederem. Po wyczerpującym boju na pełnym dystansie większościową decyzją sędziów zwyciężył „Bizon”, dopisując piąte zawodowe zwycięstwo do swojego rekordu.

Natomiast 24-letni Arkadiusz Wrzosek, który w październiku został amatorskim mistrzem świata K-1 Global, a wcześniej zdobył tytuły mistrza Europy muay thai oraz mistrza Polski w muay thai i wushu, na FEN 13 wygrał starcie z Kryspinem Kalskim, który w swoim debiucie w FEN stawiał bardziej doświadczonemu przeciwnikowi niezwykle zacięty opór. Ostatecznie sędziowie tego pojedynku potrzebowali aż ekstra rundy, aby móc ogłosić werdykt. Co ciekawe, dla zawodnika z Warszawy był to drugi występ w organizacji FEN i drugi zakończony dogrywką – wcześniej na gali FEN 11 Warsaw Time w podobnych okolicznościach to Arek Wrzosek musiał uznać wyższość rywala, Niemca Niko Falina.

FEN 16 Warsaw Reloaded będzie drugą galą organizacji Fight Exclusive Night w stolicy Polski. Federacja poinformowała już, że 11 marca na stołecznym Torwarze w walce wieczoru wystąpi najlepszy piórkowy polskiego MMA Kamil Łebkowski, a o pasy walczyć będą Paweł Hadaś w kategorii średniej i Paweł Żelazowski w wadze półśredniej. W walkach w formule K-1 oprócz Artura Bizewskiego i Arkadiusza Wrzoska zobaczymy również Marcina Szredera oraz debiutującego w FEN Radosława Paczuskiego.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

Kategorie
STREFA MMA

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
NADCHODZĄCE GALE

Powiązane artykuły

  • Mateusz Masternak w KSW?

    Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) którego ostatni raz mieliśmy okazję oglądać w wygranej walce ze Stivensem Bujajem (16-2, 11 KO) na gali w Newark w październiku tego roku, wrzucił...
  • Szef UFC zapowiada wejście w świat boksu!

    Prezydent największej organizacji MMA na świecie zapowiedział, że już niedługo zamierza wejść w świat boksu. – Wchodzę w to na 100%. Zaczęliśmy proces starania się o licencję – powiedział...
  • UFC: Błachowicz poznał nazwisko kolejnego rywala!

    Jan Błachowicz (20-7, 5 KO, 8 SUB) po zwycięstwie z Devinem Clarkiem (8-2, 3 KO, 1 SUB) błyskawicznie powraca do oktagonu największej organizacji MMA na świecie. 16 grudnia „Cieszyński...
  • Tego absolutnie nikt się nie spodziewał! Federacja DSF Kickboxing Challenge związała się kontraktem na cztery walki z Marcinem Różalskim. Dla popularnego „Ostatniego Barbarzyńcy” to prawdziwy powrót do korzeni. Przed...